
Oszczędzają 1/3 kosztów na kolumny i prace ziemne
Długa żywotność
- Według badań ekrany Liadur mają zywotność do 50 lat. Czyli 3 razy więcej niż ekrany wykonane z innych tworzyw.
- Na żywotność betonowych ekranów akustycznych nie wpływają wysokie lub niskie temperatury, ani promieniowanie UV, tak jak w przypadku innych ekranów.
- Dodatkowo beton nie pochłania wody, wilgoci czy pleśni w przeciwieństwie do ekranów wykonych z tworzywa takiego jak : wełna mineralna, plastik, aluminium produkty drewniane.
Oszczędność 1/3 kosztów na kolumny i prace ziemne
Według statystycznych wyliczeń można wykorzystywać pojedyncze panele do 6 m długości przy minimalnym ugięciu i przy silnym wietrze. Rzy długości 6 m możne je mocować na mniejszej ilości kolu7mn i prezy niższych nakładach na prace ziemne. Inne systemy akustyczne pozwalają na montaż ekranów o maxc długości 4m.
Możliwość recyklingu
Ekrany dźwiękochłonne Liadur są przyjazne dla środowiska.Panele można poddać recyklingowi. Rycykling innych ekranów nie zawsze jest możliwy ze względu na częste konserwacje specjalnymi preparatami.
Wysoka izolacja akustyczna
- DLR > 45 dB
- Pochłanialność dźwięku u innych materiałów jest gorsza ze względu na wielkość paneli.
Opcjonalny poziom pochaniania dźwięku
Stopień pochłaniania dźwięku zależy od grubości warstwy absorbującej i kształtu fali. Wartości powinny zawierać składniki hałasu podane według kategorii: A2, A3, A4.
Odporność betonowych ścian
W przeciwieństwie do ekranów wykonanych z tworzyw sztucznych i innych materiałów (plastik, drewno itp.) ekrany Liadur są odporne na wysokie temperatury i ogień.
Duża zmiennośc projektu architektonicznego
Technika stosowana do produkcji ścian umożliwia formowanie w dowolny kształt i można uzyskać elementy ( trapezowe, trójkątne, okrągłe.). Sytemy ścian wykonywane z tworzyw sztucznych i aluminium są w tym zakresie bardzo ograniczone.
Odmiana kolorów
Nadanie kolorów wykonywanym ekranom można wykonać na sposoby: podczas produkcji przez dodanie farby do betonu lub przez malowanie ekranu powierzchniowo już po wykonaniu.
Idealna powierzchnia do rozwoju kwitnących roślin
Chropowata powierzchnia ekranów jest łatwym elementem do utrzymania się roslin pnących. Większość innych systemów wymaga montowania specjalnych konstrukcji pomocniczych.
Bezobsługowość
Ze względu na specyficzne właściwości struktury ekranów LIADUR i wykonanie powierzchni absorbcyjnej ze specjalnej warstwy kruszywa Liapor ? ekrany są odporne na pochłanianie wilgoci i oblodzenia. Jednocześnie przenikające krople wody do luk między ziarnami powoduje samoczyszczenie warstwy wierzchniej ekranu. Z tego powodu ekrany dźwiękochłonne Liadur są bardzo wysoko pozycjonowane i nie wymagają dodatkowych kosztów na ich obsługę.
Łatwy montaż
Montaż ścian odbywa się bez łączników ( śruby, gwaoździe itp.) Obie płyty są połączone już w fabryce, co zmniejsza ich czas montowania i likwiduje dodatkowe zagrożenia i ryzyko uszkodzenia ściany.
Dwustronna absorbcja dźwięku
System zapewnia dwustronną absorbcję hałasu mimo iż ściana może być wykonana w różnych kształtach.
Pozostałe zalety w porównaniu z innymi systemami
- Brak ryzyka kolizji ptaków z ekranami Laidur w porównaniu do innych systemów np przeźroczystych.
- Brak ryzyka kradzieży ekranów Liadur w porównaniu do innych systemów np aluminium.
Ekrany akustyczne Liadur zmniejszają emisję spalin do środowiska
Ekrany dźwiękochłonne Liadur nie tylko zmniejszają hałas spowodowany ruchem drogowym, ale mogą znacząco przyczynic się również do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Populacja ludności, a zwłaszcza w pobliżu dużych miast oraz w pobliżu głownych dróg jest bardzo mocno narażona na działanie hałasu, które jest sposwodowane przez transport drogowy oraz emisję spalin tlenku azotu NOx.
Całkowicie nowy system i ciekawe technologicznie rozwiązania w celu zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza zostały zastosowane w systemie TX Active. Wykorzystuje się w nim całkowicie naturalny proces katalizy, działanie światła prowadzi do rozkładu wielu substancji w tym zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. W warunkach naturalnych proces katalizy przebiega bardzo powoli, ale można go przyspieszyć stosując fotokatalizator, którym jest tlenek tytanu TiO2. Jest on aktywowany przez promieniowanie UV-A i może pogorszyć działanie tlenków azotu NOx.
Idealnie w takich miescach można zastosować technologię jako oferuje Liadur w ekranach betonowych, które nie tylko zmniejszają hałas w tych miejscach ale i poprawiają jakość powietrza.
Wiecej o technologii TX Active na www.txactive.cz a www.bezsmogu.cz.